drukuj drukuj

Pytania i odpowiedzi do pomocy SIO
Pyt.26. Co należy zrobić w przypadku gdy nie udaje się zainstalować aplikacji na komputerze z systemem Windows 2003?
Dla systemu Windows 2003 należy pobrać instalator który znajduje się pod adresem http://sio.men.gov.pl/index.php/aplikacja-sio/program-do-pobrania zapisać na dysku i dopiero rozpocząć proces instalacji. Uwaga! W przypadku użycia przeglądarki Internet Explorer 8 plik instalacyjny pobiera się z roszerzeniem *zip. Prosimy o zmianę rozszerzenia na *air przy zapisywaniu go na dysk.
Pyt.27. Które porty należy otworzyć, aby zainstalować aplikację?
Należy otworzyć port 443 (ssl) i 8080.
Pyt.28. Co należy zrobić w przypadku gdy plik instalacyjny jest uszkodzony?
Plik może zostać uszkodzony jeżeli jest włączony program antywirusowy i podczas pobierania skanuje plik. Jeśli Firewall (na komputerze użytkownika lub w sieci do której uzytkownik jest podpięty) nie ma odpowiednich reguł, może zrywać połączenie z serwerem.
Pyt.29. W jaki sposób można sprawdzić czy są otwarte porty niezbędne przy instalacji aplikacji?
Skrypt do sprawdzania dostępności portów, 8080, 443 został zamieszczony pod adresem: http://sio.men.gov.pl/dodatki/port.php Jeżeli dany port jest otwarty to po kliknięciu na link pojawi się informacja o otwarciu. Jeżeli dany port nie będzie otwarty to po kliknięciu linku strona się nie wyświetli.
Pyt.30. W jaki sposób sprawdzić czy użytkownik jest administratorem systemu?
"W przypadku systemu Windows: PPM-> ”Uruchom, jako administrator”. W przypadku uruchomienia aplikacji, jako zwykły użytkownik lub niejawnie, jako administrator, może pojawić się wyskakujące okno z informacją o problemach z prawami dostępu do lokalnej bazy danych. Należy pamiętać, że instalacja lub aktualizacja aplikacji opartej na środowisku Adobe Air wymaga praw administratora."
Pyt.31. Czy można zainstalować nowe SIO, jeżeli na tym samym komputerze jest zainstalowane stare SIO?
Aplikację modernizowanego SIO należy zainstalować w folderze innym niż, ten w którym została zainstalowana aplikacja SIO używanego obecnie do sprawozdawczości.
Pyt.32. Z jakiej przeglądarki internetowej należy skorzystać aby pobrać aplikację modernizowanego SIO?
Aplikacja nie jest w żaden sposób związana z rodzajem przeglądarki internetowej za pomocą, której jest pobierana i instalowana, w związku z tym nie ma znaczenia z jakiej przeglądarki będzie się korzystać.
Pyt.33. Czy można zainstalować aplikację modernizowanego SIO na komputerze z systemem Mac OS?
Tak, można pracować z aplikacją na systemie Mac OS.
Pyt.34. Jak zainstalować aplikację na systemie Mac OS?
Instrukcja instalacji aplikacji dla systemu operacyjnego Mac OS, dostępna jest na stronie www.sio.men.gov.pl w zakładce POMOC-> Instrukcje użytkownika.
Pyt.35. Jak prawidłowo zainstalować program SIO na danym komputerze?
Pod linkiem http://sio.men.gov.pl/index.php/pomoc/instrukcje-uzytkownika w dolnej części strony znajduje się film instruktażowy instalacji aplikacji. Powinien on przybliżyć sposób instalacji.
Pyt.36. Co w przypadku gdy pojawia się komunikat: "wystąpił błąd nie mozna zainstalowac alpikacji z powodu uszkodzenia pliku instalatora, skontaktuj sie z administratorem pliku instalacyjnego"?
Należy spróbować na czas instalacji wyłączyć program antywirusowy i zainstalować program z pominięciem katalogu „Program Files” lub z linku: http://sio.men.gov.pl/index.php/aplikacja-sio/program-do-pobrania
Pyt.37. Jak należy pobrać aktualizację aplikacji modernizowanego SIO?
Aktualizacja aplikacji SIO wykonuje się automatycznie podczas uruchamiania i nie należy ze strony www.sio.men.gov.pl pobierać programu do ponownej instalacji.

drukuj drukuj